batug.com

batug season preview
NBA severler mutlaka resme tiklasin

Bu grubu ilk defa iş arkadaşlarımın katıldıkları amatör basket turnuvalarından duydum. Batug.com genç bir grubun içeriğini imece usulü sağladığı bir basketbol sitesi. Ayrıca çoğunun kendi blogları da var. Tekirdağ ve Bilecik’te düzenledikleri turnuvalardan da koltuksever yazarlar olmadıkları zaten belli. Tam da olmasını istediğimiz gibi… Hem spor yaparı hem de spor yazarı… Spor yapıyorlar, yazıyorlar ve üretiyorlar…

Kurucuları Batug hakkında bir bilgim yok ama yaptıkları spor medyasındaki sivil inisiyatifin gelişimi açısından örnek bir hareket.

Sporu yakından takip eden herkes spor medyasının yetersizliğinden şikayetçi. Gündemin suni, yorumcuların yetersiz olduğunu hepimiz biliyoruz. Bloglar yazılı basını bu sebeple rahatlıkla geride bıraktı (bence). Ama bizim buralarda (webloglari kastediyorum) yaptığımızın da bir adım önüne geçmiş Batuggiller.

Çok sevdikleri NBA için bir sezon öncesi değerlendirme kitapçığı hazırlamışlar. Ağlanmayı bir kenara bırakıp 30 kişi bir araya gelerek basının yapamadığını (veya yapmadığını) başarmışlar. Bloglarda yazılan kısa yazıların çok ötesinde bir çalışma. 144 sayfa, içeriği dolu ve hepsinden önemlisi tam bağımsız. Bol imla hatası ve sokak ağzı mevcut. Tam da istediğimiz gibi.

Devamını da bekliyoruz beyler…

Dergiye buradan da ulasabilirsiniz

Yorumlarınızı paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s