Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz – Sepp Blatter

Sepp Blatter Soccerex toplantısında rüzgar yaptı.

Henry’nin elle oynaması sonucu İrlanda’nın Dünya Kupası’na gidememiş olmasına kafayı takmış gibiydi Sepp amca. Ya da en azından öyle gibi görünüyordu. Futboldaki en önemli sorunlardan bir tanesinin saygı eksikliği olduğunu belirttikten sonra oyuncuların üzerindeki başarılı olma stresinin yirmi yıl öncesine göre oldukça arttığını ve bunun onları bu tip hareketlere sevk ettiğini belirtti. Oyuncuların birbirlerine ve oyuna saygılarının azalması ve sonuç odaklılığın bu tip hareketlerin artmasına sebep olduğunu söylüyordu Blatter.

Fransa – İrlanda maçındakine benzer durumların tekrarlanmaması için bazı önlemler alacaklarını ve bunların Dünya Kupası’nda uygulanacağını belirtti. Tüm bu söylemlerin ardından ise basına yansımayan büyük bir laf etti Sepp amca. “Bu sorunu çözmek için 6 ayımız var. Bunu çözemezsek burada durmamıza gerek yok”. Ardından yapılacak değişikliklerin Europa Lig’deki gibi ceza alanı hakemlerinin mi yoksa video görüntülerinin mi veya baksa bir çözüm mü bulunacağına karar vermediklerini fakat mutlaka bir şeyler yapacaklarını söyledi. Bunun Çarşamba günü yapılan Yönetim Kurulu toplantısında gündeme getirileceğini ve karar verileceğini söyledi. Fakat bu toplantıdan yeni bir uygulamayla ilgili hiçbir karar çıkmadı. Soccerex’te Blatter’in söylediği bir söz daha vardı. “(Bu yolda) bana katılırlar veya bunu kendim yapacağım”. Burada Yönetim Kurulu üyelerini kastettiği açıktı. Buna rağmen bu konuşmanın iki gün sonrasında yapılan toplantıda herhangi bir karar alınmadı.

Sepp Blatter yukarıda söylediklerini cesaretli bir lider gibi yapabilecek mi? Yoksa sadece blöf mü yapıyordu? Bana 1 haftanın sonunda sadece biraz rüzgar yaptı gibi geliyor. Bu yaz Dünya Kupası’nda Fransa – İrlanda veya “Tanrı’nın eli” benzeri bir olay olursa birileri mutlaka Blatter’e bu lafları hatırlatacaktır. Kesin olan tek şey ise bu hatırlatmayı yapacak veya yapabilecek olan gazetecinin ülkemizden olmayacağıdır.

Yorumlarınızı paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s