Norveç ve İsveç EURO 2016 adaylığından çekiliyor

İlgili haberi Türkiye’den ntvspor, birinci kuvvet, Amerika’dan USA Today, Afrika’dan dispatch ve hatta wikipedia bile duyurmuş. Miliyet Theo Walcott gazeteciliğe soyunuyor haberinin altında ufak bir paragrafta değinmiş. Hürriyet ve Zaman gazetelerinde ise hiçbir şey göremedim. Basınımızın yerlerde süründüğünü nasıl olsa biliyoruz fakat esas garip olan haberin Associated Press tarafından yayınlanmasının üzerinden 24 saatten fazla bir zaman geçmesine karşın henüz tff.org’da yayınlanmamış olması.

Bahsettiğimiz haber spekülatif bir haber değil. SvFF’nin (İsveç Futbol Federasyonu) çarşamba günü yaptığı resmi basın açıklamasına dayanıyor. Aşağıda da bir bölümünün İngilizcesi var. TFF ve Türk futbolu için böylesi önemli bir açıklamanın üzerinden neredeyse 48 saat geçmesine rağmen tff.org’da yer almaması bence garip. Eğer haberleri var ama resmen çekildik diye UEFA’ya yazılı başvurulmasını bekliyorlarsa o internet sitesinde haberler diye bir bölümünün bulunmasının anlamı yoktur. Sadece duyurular demek yeterli olacaktır.

SvFF basın açıklaması:

“During a meeting in Oslo on Wednesday with the participation of the Ministries of Culture of Norway and Sweden, as well as the Norwegian and Swedish football federations, the two governments announced that they intend to say no to the public money requested by municipalities to finance infrastructure work linked to the candidature for the organizations of Euro 2016,”
“The Swedish Football Federation will now await the government’s formal decision before deciding how the process should continue. But the decision made today makes the candidature impossible.”

Yorumlarınızı paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s