Galatasaray’dan KKTC açılımı

Bunca yıldır KKTC futbolu için kılını kıpırdatmayan Türk takımları ücretsiz arsayı görünce ada futbolunun en büyük hamisi oluverirler.

Galatasaray’a kamp tesisi ve otel geliyor. Diğer büyükbaşlar da cok geçmeden paylarını almak için yardıma koşarlar yavru vatana.

Bizim takımların yapamadığını ise birkaç yıl önce Luton Town yapmaya çalıştı. 11 Temmuz 2007’de Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) takımlarından Çetinkaya ekibiyle maç yaparak uluslararası ambargoyu neredeyse deliyordu. Luton, uluslararası baskıya tek başına karşı çıkamadı ve maç başlama vuruşuna yarım saat kala iptal edildi. O dönemde ne bir kulübümüz ne de TFF sahip çıkmadı KKTC futboluna (yanlışım varsa düzeltin ltf.).

KKTC ayrıca uluslararası bir turnuvaya ev sahipliği yaptı. 19-25 Kasım 2006’da düzenlenen turnuvaya FIFA üyesi olmayan Kırım, Gagauzya, Grönland, Tibet ve Zanzibar’ın yanı sıra FIFA’ya üye Kırgızistan, Tacikistan da iştirak ettiler. Wikipedia’da kaynak verilmeden bu iki takımın futsal kadrolarıyla geldikleri söyleniyor. Bu çok da önemli değil. Önemli olan FIFA’ya rağmen orada bulunma cesaretini gösterebilmiş olmalarıdır.

Özetleyecek olursak; DEMEK Kİ NEYMİŞ!… ÖNCE ARSA SONRA DESTEK…

Galatasaray’lı futbolcular da Kıbrıs’lı meslektaşları gibi bir poz verirler mi acaba destek olmak için?

Yorumlarınızı paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s