NURİ ŞAHİN TRANSFERİ CHANG’İ GERDİ!

Olay gerçekten inanılmaz. Özetle söylemek gerekirse; Nuri Şahin’in Liverpool’a transferi sürecinde Duncan Jenkins takma ismiyle twitterda ünlenen gazeteci Sean Cummins’in attığı mesajlar Liverpool Kurumsal ilişkiler ve iletişim Direktörü Jen Chang’i gerince ortalık karıştı ve Cummins’i tehdit eden Chang işinden oldu.

Fakat bu kadar kısa anlatarak algılanabilecek gibi değil Chang’in hıyarlık seviyesi. O sebeple biraz açayım.

(Hikayenin tüm detayları ve ekran görüntüleri burada)

Olaylar bu yaz gelişiyor. Nuri Şahin’in hangi takıma transfer olacağı söylentileri sırasında Jenkins, Nuri’nin Liverpool’a gideceği konusunda iddialı bir kaç mesaj atıyor ve en sonunda bu transfer gerçekleşmezse twitter hesabımı kapatırım diyor.

Jenkins, Nuri’nin Arsenal’e transferinin gerçekleştiği konuşulurken bir süre hesabını kapatıyor. Açılan yeni sahte Jenkins hesaplarının kendisine ait olmadığını söylemek için kısa bir süre yeniden aktif ediyor ve bu sırada kendisine Jen Chang’den bir doğrudan mesaj geliyor. Fakat Chang hemen takip etmeyi bırakıyor ve bu sebeple Duncan bir cevap atamıyor.

Jenkins Chang’in şirket mailine mesaj gönderiyor ve burada yazıştıktan sonra yüzyüze görüşmek için randevulaşıyorlar. Buluşmada, Jenkins’in duyurduğu transfer haberlerinin kendilerini zor durumda bıraktığını anlatıyor. Borini’nin Roma’dan transferi döneminde de Jenkins transferi önceden duyurmuş. Bu durum tarnsfer pazarlıkları sırasında kendilerinden %100 gizlilik isteyen Roma’lı yöneticileri kızdırmış. Fiyatı artırmışlar ve bu gelişmeler Liverpool’a £300.000 ekstra maliyet getirmiş. Nuri Şahin transferinde de benzer bir şekilde zor durumda kalmışlar.

Chang bu bilgileri birinin sızdırdığını düşünüyor ve Duncan’dan içerideki köstebeğin adını istiyor. Yazıda anlattığına göre Jenkins’in böyle bir köstebeği yok ve Chang’e de böyle bir kişinin olmadığını söylüyor buluşmalarında. Chang bunu pek inandırıcı bulmuyor ve biraz canı sıkılıyor. Liverpool CEO’su ıan Ayre’in da Duncan’dan haberdar olduğunu ve transferleri onun için zorlaştırmasından pek memnun olmadığını söylüyor.

Görüşme sırasında Duncan kendisinin takip edildiğini, hayatı ve ailesi hakkında pek çok detayın Chang tarafından adam tutularak araştırıldığını öğreniyor. Chang yeni bir twit atmasını ve içeride köstebeğin olmadığını ve bilgilere hileli yollarla ulaştığını söylemesini aksi takdirde arkadaşı ile ortak olarak kullandığı kombine biletin iptal edileceğini ayrıca her ikisinin de Anfield Road stadından ömür boyu men edileceklerini söyleyerek tehdit ediyor. Ayrıca kimliğini ifşa edeceğini, gazetelerde kendisinin hedef gösterileceğini, taraftarların kendisini rahat bırakmayacağını ve hatta babasının internetteki işinin de bunlardan olumsuz etkilenebileceğini söylüyor.

Sersemleyen Duncan söyleneni yapacağına söz vererek oradan ayrılıyor fakat o mesajı hiç göndermiyor. Tüm bu olanlar bir süre önce ortaya çıkıyor ve Duncan Jenkins tüm yaşananları bloguna taşıyor.

Sport Intelligence’in haberine göre de bu yaşananların ardından CEO Ayre, Sean Cummins ile buluştu ve özür diledi (Link1). Ayrıca kulüp resmi bir özür yazısı gönderdi kendisine. Kısa süre sonra da Jen Chang’in Liverpool’daki görevi son buldu. (Link2)

Bu hikayeden sosyal medya kullanımı, iletişim ve kriz yönetimi gibi pek çok konuda yapılmaması gerekenler konusunda alınabilecek dersler var. Fakat bu skandal bir şeyi daha açıklamaya yardımcı oluyor. Liverpool nasıl bugünlere geldi ve neden bu durumdan kendisini kurtaramıyor? İşinden olan bu kişinin koyun güdemeyeceği yaptıklarıyla sabitken, bu adam nasıl Liverpool’a direktör ve yönetim kurulu üyesi olabiliyor? Sanırım birinci sorunun cevabı ikincisinde saklı…

Yorumlarınızı paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s