THY’NİN BARÇA SPONSORLUĞU TEHLİKEDE

Son haberler Barselona’nın önümüzdeki sezondan itibaren formasında artık Qatar Foundation değil Qatar Airways logosuyla çıkacağını söylüyor.

Qatar Foundation logosunun sadece bir geçiş dönemi olduğunu daha önce söylemiştik fakat yeni gelen sponsorun kimliği bizi de ilgilendirir oldu bu haberlerle. Katar Havayolları’nın ana sponsor olması, THY’nin Barselona sponsorluğunu daha fazla sürdüremeyeceğini gösteriyor. Yani Barselona logolu uçaklar ve yıldız oyuncularla çekilen THY reklamları artık olmayacak. Nou Camp’taki reklam alanlarında da önümüzdeki yıldan itibaren Qatar Airways yer alacak.

Hayırlısı diyelim. THY’nin ciddi bir geri dönüş aldığını düşünüyorum bu yatırımdan. Çok uzun soluklu olmasa da algıda yerleşmeyi başardılar. En azından bize buradan gözlemledigimiz kadarıyla böyle görünüyor.

Katar ile Barselona ilişkisi ayrı ve çok uzun bir yazı dizisi olur aslında. Bu ilişkiden yakın gelecekte yükselmesi muhtemel bazı kokular Barça markasına zarar verecektir. Zaten formalarını satışa çıkartarak ve bu yıl itibarıyla ticari bir sponsor ile anlaşarak zaten markalarına gerçek değerini veren “Bir kulüpten daha fazlası” söylemine ciddi bir darbe vuruyorlar.

Bir de Katar’ın futbol dünyası içinde hızla düşen/düşürülen imajı ve Barselona ile tüm bu süreçte nasıl bir stratejik ortaklık içerisinde oldukları daha fazla gündeme geldikçe Barça markasına duyulan güven ciddi anlamda zedelenecektir.

Maalesef Sandro Rossell hatalı stratejileriyle kulübü yanlış bir yolda ilerletiyor ve sıradanlaştırıyor.

Yorumlarınızı paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s