Infantino’dan Havuçlu Kek Tarifi

24 carrot cake

FIFA başkan adaylarından UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino, FIFA Genel Kurul üyelerinin neredeyse tamamının hoşuna gidecek güzel bir havuç hazırladı. Dünya Kupası’na katılacak takım sayısında artış, kıtalararası rotasyon ve organizasyonu kıta genelindeki ülkeler arasında paylaştırmayı vaad ediyor.

Bu vaadler pastayı büyütür mü bilinmez ama daha fazla dilim olacağının garantisi. Futbola hizmetlerinin karşılığını yeteri kadar alamadığını! düşünen üyeler veya son anda grup üçüncüsü olup açılan ek kontenjandan turnuvaya katılıp bunu büyük başarı gibi içeride kullananlar için de cazip bir öneri.

Dünya Kupası’nı düzenleyen ülkelerin sonraki en az 2 organizasyonda aday olmaması gerektiğini belirten Infantino, “Bu sayede Dünya kupalarına ev sahipliği yapacak ülkeler arasında daha eşitlikçi bir dağılım gerçekleşecek ve her konfederasyon bu eşsiz turnuvayı düzenleme hakkını elde edecek” şeklinde konuştu.

“Turnuvayı düzenleyecek ülkeler kıta geneline yayılmalı. Bu sayede birçok ülke Dünya Kupası’na ev sahipliği yapma onurunu ve ayrıcalığına yaşayacak”

Seçilmesi durumunda Afrika ve Asya temsilcilerinin talepleri doğrultusunda Dünya Kupası’na katılacak ülke sayısının 32’den 40’a çıkarılabileceğini belirten Infantino, bu konuda hazırlıkların yapıldığını belirtti.

Yorumlarınızı paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s