BLOG HAKKINDA

Sporun, özellikle de futbolun, gündelik konularının mümkün olduğunca dışında kalarak ve zamandan bağımsız okunabilecek konuları yazıyorum kafatopunda. Buradaki temel amaç spordaki ve özellikle de futboldaki geleneksel bilgelik* olarak adlandırılabilecek bazı kavramları sorgulamak. Bu blog tam da burada topa kafayı uzatıyor ve kemikleşmiş bazı kavramları detaylarda boğulmadan sorgulamaya çalışıyor.

Yazılarda son gelişmelerden örnekler verilse de asıl yapmak istediğim büyük resme referans vermek.

Araştırmalar bölümünde daha uzun çalışmalara yer veriyorum. Bu bölümdeki yazılar kimi zaman 2 – 3 yıl eski olabiliyor ama anlatılmak istenenlerin zamanla çok fazla ilgisi yok aslında.

*Geleneksel bilgelik: Toplum tarafından veya uzmanlar tarafından doğruluğu genel kabul görmüş fikir veya düşüncelerdir. Aslında doğru olup olmadığı belirsiz bu düşünceler toplumsal algıda öylesine yerleşir ki bir müddet sonra sorgulanmadan doğru kabul edilir ve farklı düşünceleri dışlar hale gelir.

 

photoshop değil, alınteri ile rövaşatadır.

Tolga Şenel

Uluslararası pazarlama ile uğraşırken kariyer değişikliği kararıyla Londra’da spor ekonomisi ve yönetimi yüksek lisansı ile yola koyuldum.  2006 yılından beri spor sektöründe profesyonel yöneticilik yapıyorum.

Kafatopu’na aklımdaki soruları, düşüncelerimi, beğendiğim çalışmaları ve araştırmalarımı not düşüyorum.

Daha fazlası için about.me/tolgasenel